rss LEGFRISSEBB TÉMÁK Csatlakozz új fórumunkhoz...

Windows 7 aktiválás alap csere után?

Windows, Windows-os hálózatok.
ptamas
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.09.06. 10:55

Windows 7 aktiválás alap csere után?

HozzászólásSzerző: ptamas » 2016.10.03. 15:25

A napokban alaplapot kellett cserélnem a gépemben és ezzel együtt egy új SSD meghajtót is beszereltem.
Windows 7 volt a gépemen és nagy szerencsémre sikerült is "megmentenem" az előző telepítést, tehát az új alaplappal és SSD-vel is elindult az eredeti oprendszer.
Viszont nagy meglepetésemre most azt mondja, hogy újra kell aktiválnom a Windowst.
Próbáltam interneten aktiválni, de a termékkulcsot kéri. Miért?
Jogtiszta Windows 7-et használok, de a termékkulcs már régen nincs meg (sajnos nincs ráragasztva a gépre sem).
Mit tudok tenni?

Tamás

opeter
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.08.04. 09:58

Re: Windows 7 aktiválás alap csere után?

HozzászólásSzerző: opeter » 2016.10.03. 16:48

Sajnos előfordul, hogy jelentős hardver változások esetén a Windows elveszti az aktiválását.
Első telepítéskor megjegyzi az aktuális hardver konfigurációdat, és ha ezekben olyan változás történik a későbbiekben, akkor sajnos újra kell aktiválni.

Ha nincs meg a termékkulcs, elméletileg a Microsoft-on keresztüli telefonos aktiválás ilyenkor is működik.
Tehát ha aktiválásnál kiválasztod a telefonos aktiválás opciót, akkor az lépésről lépésre végig fog vezetni a folyamaton (kezdve azzal, hogy megad egy felhívandó telefonszámot).

Itt aztán egy géphanggal kellemesen "elbeszélgetve" be kell pötyögnöd egy telepítés azonosítót, valamint erre a géphang visszadiktál egy másik jó hosszú válasz azonosítót.
Ha követed az utasításokat, elvileg sikerülnie kell az aktiválásnak így is.
Azért mondom, hogy "elvileg", mert én is csak egyszer csináltam ilyet, és az sem mostanában volt már. :)


Vissza: “Windows”