rss LEGFRISSEBB TÉMÁK Csatlakozz új fórumunkhoz...

Windows 7 memóriafogyasztás probléma

Windows, Windows-os hálózatok.
nlaszlo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.08.27. 12:29

Windows 7 memóriafogyasztás probléma

HozzászólásSzerző: nlaszlo » 2016.08.28. 11:41

Üdv mindenkinek!
Windows 7 32 bites oprendszerem van és az utóbbi időben szinte használhatatlanságig lassult a gépem. A feladatkezelőt megnyitva azt látom, hogy az svchost.exe ireálisna sok memóriát "zabál", esetenként a teljes rendszermemória (4GB) 70-80%-át is.
Mit tehetnék, hogy ez megszűnjön?

opeter
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.08.04. 09:58

Re: Windows 7 memóriafogyasztás probléma

HozzászólásSzerző: opeter » 2016.08.28. 13:44

A problémát valószínűleg a Windows update szolgáltatás okozza. Az svchost.exe egy összetett rendszerfolyamat, többek között ennek a része a már említett Windows Update szolgáltatás is.
Egyébként a nagymértékű memória felhasználáson kívül szokott okozni 100% körüli processzorterhelést is. (Vagy akár a kettőt együtt...)

Ennek megszüntetésére kétféle lehetőségünk is van, én most az egyszerűbb megoldást fogom leírni:

Egyszerűen kapcsoljuk ki a Windows Update szolgáltatást!

Tudom, ez így elsőre eléggé drasztikus lépésnek tűnik, de lássuk be, hogy vannak esetek, amikor ez a szolgáltatás nem is annyira hasznos.

Én a magam részéről az utóbbi időben több olyan "biztonsági" frissítéssel is találkoztam, ami inkább bosszúságot (f)okozott a felhasználóknak.

Mindemellett bármikor tudjuk futtatni manuálisan is a WU szolgáltatást, így nem maradunk le semmi "fontos" frissítésről.

És akkor a kikapcsolás menete:

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Szolgáltatások
(de még egyszerűbb, ha a futtatásba beírjuk az services.msc parancsot)

A szolgáltatások listájában keressük meg a Windows Update szolgáltatást és kattintsunk rá duplán!
Az indítás típusát állítsuk át "Kézi"-re, majd alatta kattintsunk a "Leállítás" gombra, legvégül alul az OK gomb következik.

Kép

Ezzel meg is volnánk.
Kell még egy újraindítás, és nagy valószínűséggel az svchost.exe nagymértékű memória és/vagy processzor felhasználása megszűnik.

A Windows Update ezután már nem fog automatikusan futni, de manuálisan bármikor lehet futtatni továbbra is.

Start -> Minden Program -> Windows Update.

A másik megoldás, hogy a Windows Update szolgáltatás "DLL"-jeit újraregisztráljuk, de ez kissé bonyolultabb művelet, ha esetleg valaki igényli, akkor leírom azt is.


Vissza: “Windows”